Krzywy Las i jego zagadka [WIDEO]

Krzywy Las jest najbardziej znaną na świecie atrakcją przyrodniczą Pomorza Zachodniego. Bez zbędnych słów zapraszam do obejrzenia interesującego wideo:


Czy Krzywy Las kryje w sobie jakąś zagadkę?

Krzywy Las leży w Nowym Czarnowie w gminie Gryfino, w pobliżu Doliny Dolnej Odry i Elektrowni „Dolna Odra”. Gospodarzem terenu są Lasy Państwowe.

Posiada status powierzchniowego pomnika przyrody, który na swoim obszarze grupuje ponad 50 nietypowo uformowanych sosen.

W internecie można znaleźć wiele sensacyjnych teorii na temat powstania Krzywego Lasu. Są interesujące i frapujące, ale znany jest sposób jego powstania. Dociekania dotyczą tego, czemu miały "krzywulce" konkretnie służyć. Budowie mebli? Budowie płóz do sań? 

Krzywy Las nie jest duży powierzchniowo. Mieści się na powierzchni 0,3 ha. Kiedyś charakterystycznie uformowanych sosen było znacznie więcej. Nadal jest to jednak na tyle wyjątkowe i osobliwe zjawisko, że warto je zobaczyć.

W ramach porozumienia Gminy Gryfino, Polskiej Grupy Energetycznej i Lasów Państwowych, Krzywy Las ulegnie wkrótce rewitalizacji. Zwiększona zostanie ochrona drzew oraz dostosuje się ich formę zwiedzania do wzrastającego ruchu turystycznego. Podjęta zostanie także próba zwiększenia substancji materialnej Krzywego Lasu poprzez stworzenie nowych plantacji.

Popularność na skalę światową

Krzywy Las cieszy się dużą popularnością w rankingach unikatowych walorów przyrodniczych, prezentowanych przez polskie i zagraniczne media. Jest uznawany za ewenement w skali krajowej i światowej:

▪️ Krzywy Las jest najbardziej znaną na świecie atrakcją przyrodniczą Pomorza Zachodniego.

▪️ Znajduje się na 1. miejscu w rankingu wyszukiwań obiektów turystycznych Pomorza Zachodniego przeglądarki Google.

▪️ O Krzywym Lesie pisały media z całego świata, w tym brytyjski National Geographic i amerykański New York Times.

▪️ Brytyjski dziennik Daily Mail zamieścił go na liście 9 najbardziej magicznych lasów na świecie wartych odwiedzenia.

▪️ Serwis internetowy Taxi2airport.com stworzył listę najczęściej tagowanych lasów w serwisie społecznościowym Instagram, które powinno się brać pod uwagę w planowaniu wakacyjnych podróży. W gronie 20 lasów znalazły się dwa z Polski: Puszcza Białowieska i Krzywy Las.

▪️ Magazyn internetowy Noizz zamieścił Krzywy Las na liście 10 nietypowych atrakcji turystycznych Polski.

Wszelkie przydatne informacje znajdziecie Państwo pod adresem krzywylas.pl

Popularne posty